Nový starý MicroStation V8i

Na léto 2019 připravili Bentley pro MicroStation uživatele překvapivou "novinku". Novou verzi starého MicroStation V8i.

Nejdříve základní technické informace. Jedná se o verzi označovanou plným názvem MicroStation V8i (SELECTSeries 10) a číslo verze je 8.11.09.908. Od 11.června je na obvyklém místě ke stažení připravena nejen česká verze, ale i ostatní cizojazyčné verze; anglické verze byla uvolněna před měsícem. Stahuje se celá instalace - cca 1,4 GB, tedy nikoliv 11 MB jako u verzí CONNECT Edition.

Zbývá vysvětlit drobnost: Proč Bentley přicházejí s novou verzí starého MicroStationu V8i, když SELECT uživatelé mohou již 4 roky používat MicroStation CONNECT Edition?

Ukazuje se (celosvětový průzkum), že uživatelé sice mohou pracovat v MicroStation CONNECT Edition, ale někteří to z různých příčin nedělají a raději "uvázli" na starší verzi. Důvody mohou být různé. Například nechuť přejít na nové uživatelské rozhraní, tj. neobliba pásů/ribbonů. Nebo obava (především obřích firem typu Volkswagen), jak se podaří na CONNECT verzi administrátorsky přenést stávající strukturu uživatelů, projektů, dat, úložišť atp. Navíc pro verzi CONNECT stále ještě nejsou k dispozici všechna navazující rozšíření, tedy aplikace, které MicroStation používají jako základní platformu.

Novou verzi starého MicroStationu V8i připravili Bentley již dříve - podrobnosti v tomto článku. Nyní tento postup zopakovali. Proč? Co je v tomto MicroStationu V8i (SELECTSeries 10) nového?

Až na pár titěrností pouze jediná, avšak mimořádně důležitá novinka. Tento nejnovější MicroStation V8i SS-10 je nutné provozovat podle nových Bentley licenčních pravidel a podmínek. Jinak řečeno: Uživatelé pracující v tomto novém MicroStationu V8i SS-10 mohou využívat licenci (navázanou na službu CONNECTION Client), jako kdyby pracovali v MicroStationu CONNECT Edition. A to včetně zásadní výhody, že lze blokovat spouštění nadbytečných licencí. Podrobnosti naleznete v tomto článku.

Shrnutí: Pokud jste SELECT uživatel a pracuje v MicroStationu V8i a chcete využívat výhod nového Bentley licenčního modelu, pak to nyní můžete skloubit. Stačí přejít z vaší aktuální verze MicroStationu V8i na verzi SELECTSeries 10 (8.11.09.908). Veškerá datová i uživatelská kompatibilita je zajištěna.

Poznámka na závěr: Připravuje se i nový starý Bentley PowerDraft V8i (SELECTSeries 10) se stejnými charakteristikami jako jeho větší bratříček. Anglická verze byla uvolněna 12.června 2019, česká (a ostatní jazyky) by měla následovat do měsíce.

 

Prosím zaregistrujte se pro psaní komentářů
  • Žádné komentáře