Spravovanie licencií a Bentley SELECT

Bentley něco důležitého ukončují

Na přelomu roku 2019/2020 rozeslali Bentley, nejdříve v angličtině, a pak i v podivné češtině svým uživatelům email s titulem: "Důležité oznámení: SELECTserver, desktopové aplikace a politika podpory společnosti Bentley".

Čítať ďalej: Bentley něco důležitého ukončují

Bentley zase něco ukončují...

V těchto dnech firma Bentley rozesílá svým zákazníkům email s kuriózním (nesrozumitelným) záhlavím a především s děsivým titulkem. Úkolem tohoto článku je vysvětlit, co to Bentley vyvádějí a především uklidnit polekané uživatele.

Čítať ďalej: Bentley zase něco ukončují...

Podpora aplikací Bentley - aktualizace

Důležitá aktualizace politiky podpory společnosti Bentley

Od 1. ledna 2019 mají následující starší verze softwaru společnosti Bentley zastavenou podporu:

  • Desktopové aplikace, V8, XM, 2004, SE Edition, V5, 95 Edition
  • ProjectWise, všechny verze V8i (Dříve SELECTseries)

Zaregistruj sa, ak chceš čítať ďalej

Nový CONNECT Licensing

CONNECT Licensing je nový licenční model Bentley, který poskytuje vyšší bezpečnost a optimalizuje používání produktů podle pravidel Bentley SELECT Subscriptions.

Čítať ďalej: Nový CONNECT Licensing

CONNECTION Client - zdroje informácií

Zoznam odkazov na informácie k téme nového systému registrácie, inštalácii a používaniu aplikácie CONNECTION Client.

Čítať ďalej: CONNECTION Client - zdroje informácií

CONNECTION Client - instalace

Rýchly postup kde nájsť inštaláciu aplikácie CONNECTION Client pre podporu nového licencovania Bentley. Podmienkou je existencia Vášho účtu na portáli Bentley SELECT services (connect.bentley.com).

Čítať ďalej: CONNECTION Client - instalace

Bentley SELECT - licencovanie produktov

Nový systém licencovania desktop produktov Bentley Systems bude naviazaný na osobu používateľa. Hovoríme o používateľoch u zákazníkov, ktorí majú aktívnu zmluvu Bentley Select vo verzii CONNECT Edition (aktuálne všetky aktívne Selecty).

Čítať ďalej: Bentley SELECT - licencovanie produktov

Bentley SELECT licence, změna podmínek

SELECT zákazníky Bentley čeká (některé již 15. února 2018 , jiné později) významná změna v provozu všech Bentley produktů. Stručně řečeno: SELECT zákazník spustí Bentley program či aplikaci jen tehdy, pokud bude přihlášen/zapsán (Sign in) ve službě CONNECTION Client. V tomto článku nebudeme nijak tento krok hodnotit (vítat, odsuzovat, proklínat, atp.), zaměříme se pouze na technickou stránku věci: Co SELECT uživatel musí provést, aby mohl po 15. únoru s Bentley programy pracovat?

Čítať ďalej: Bentley SELECT licence, změna podmínek

Vstupuji do SELECTu; nečeká mne nějaká nepříjemnost?

Uživatel je dlouholetý držitel obyčejné licence (popř. více licencí) na nějaký Bentley program a rozhodl se, že si k licenci (k licencím) přikoupí službu SELECT. Například proto, aby mohl začít používat nejnovější verzi kdysi dávno zakoupeného produktu. Při takovém nákupu služby SELECT  mohou nastat dvě typické situace, z nichž pro uživatele vyplynou nepříjemné zprávy.

Čítať ďalej: Vstupuji do SELECTu; nečeká mne nějaká nepříjemnost?

Prekračovanie licencií - zmena podmienok - pokračovanie

Zmena licencovania je dobrou správou pre používateľov. 10 min interval prinesie reálnejšie vyhodnotenie licencií. Treba len pripomenúť, že dnes je každé - a teda aj prvé - prekročenie limitu brané ako dôvod na spoplatnenie prekročenia počtu licencií (tzv. QTL faktúra).

Čítať ďalej: Prekračovanie licencií - zmena podmienok - pokračovanie