Bentley nabízejí kmenové akcie

V tiskové zprávě ze dne 21.8.2020 Bentley Systems oznámili, že v dohledné době veřejně nabídnou odkup kmenových akcií třídy B. (Co znamená třída B, bohužel, jsa naprostý makléřovský laik, netuším...)

Dosud měla akcie v držení především rodina Bentleyů. Připomínám, že se jedná o 5 bratrů, kteří od roku 1984  v rodinné firmě začali velmi úspěšně podnikat. Jak je možné se dočíst na Wikipedii, první pokus nabídnout kmenové akcie veřejnosti Bentley učinili v roce 2002, avšak tato nabídka byla stažena dříve, než nabyla účinnosti.

Zatím není jasné, kolik akcií a v jakých hodnotách si budou moci zájemci koupit. Nicméně úmysl je jasný: Akcie Bent­ley Systems by měly být v dohledné době uvedeny na glo­bál­ním bur­zov­ním trhu NASDAQ, naleznete je pod zkratkou BSY.

Pokud mohu spekulovat, jedná se o logický krok, protože Bentley Brothers postupně přecházejí do důchodcovského věku a zdá se, že pokračovat v rodinné tradici při provozu "docela velké" :-) rodinné firmy se synům a dcerám moc nechce.

Popřejme Bentley a především Bentley Brothers, aby se tento zásadní přelom v jejich firmě podařilo "zmanažovat" co nejlépe. Za to, co za 36 let pro svět IT udělali, si to určitě zaslouží!

Trocha historie společnosti Bentley Systems.

Prosím zaregistrujte se pro psaní komentářů
  • Žádné komentáře