Kolize a potíže

MicroStation a Windows 10

Krátká aktualita obsahující dobrou zprávu.

Číst dál: MicroStation a Windows 10

Kdy ani opětovné nainstalování nepomůže...

V posledních verzích MicroStationu/PowerDraftu/BentleyView/Navigatoru se sice zřídka, ale přesto objevuje tíživý problém. Uživatel při nějaké nešťastné akci způsobí, že MicroStation nelze  spustit. Buď naprosto celý, nebo nějakou jeho integrální část - např. nelze otevřít nějaký panel s nástroji. 

Číst dál: Kdy ani opětovné nainstalování nepomůže...

Kde najdu aktuální soubor .UPF?

Soubor .UPF (User PreFerences, Uživatelské přednostní nastavení) má v sobě uložena jednak všechny parametry, které uživatel nastavuje v dialogu Přednostní nastavení (Prostředí->Přednostní nastavení), a  také informace, kde jsou otevřeny (popř. mají se otevřít) všechny dialogy a panely nástrojů MicroStationu.

Číst dál: Kde najdu aktuální soubor .UPF?

Kolize MicroStationu a operačního systému

Každý Bentley produkt (nejen MicroStation/PowerDraft/Bentley View, ale i tzv. profesní aplikace) jsou certifikovány pro určitou verzi operačního systému Windows. Platí jednoduché pravidlo: Bentley produkt je certifikován (je zaručen jeho provoz) pro taková Windows, které v den uvolnění (tzv. release date) byly na trhu. Jinak řečeno. Může se stát, že starší verze MicroStationu nebude schopna v nejnovější verzi Windows provozu.

Číst dál: Kolize MicroStationu a operačního systému