Provoz a operační systém

Styl zobrazení jako atribut prvku

V pohledech je možné pomocí stylů zobrazení zobrazovat 3D model (i 2D kresbu) různě. Tato technologie je pro uživatale připravena jako typický atribut pohledu - uživatel se může rozhodnout jak 3D model (nebo obyčejnou 2D kresbu) uvidí v pohledu jako celek - třeba jako hladké stínování, drátový model, vyplněné skryté hrany apod. Avšak styl zobrazení může být použitý i jinak, jako atribut konkrétního prvku - nebo i více prvků.

Číst dál: Styl zobrazení jako atribut prvku

Zalomený řez

Vytvořit ve 3D modelu zalomený řez lze v MicroStationu/PowerDraftu několika způsoby. Ukážeme si jeden z nich  - podle mne ten nejjednodušší.

Číst dál: Zalomený řez

Dva druhy stylů zobrazení

Styly zobrazení skrývají jedno nenápadné tajemství - a jak to u tajemství bývá, tak nás může nečekaně a nepříjemně překvapit. Styly zobrazení mohou být toiž určeny pro "obyčejný" pohled (jak na 2D, tak i pochopitelně na 3D model), avšak vedle těchto - řekněmě - pohledových stylů, existuje ještě jedne druh - styl zobrazení, který se projeví v řezech.

Číst dál: Dva druhy stylů zobrazení

Styly zobrazení, jak je využívat

Několika posledních verzích MicroStation/PowerDraft/Bentley View používá novou technologii pro zobrazování v pohledech. Jedním z důsledků je, že se obnova pohledu provádí při manipulacích (typu smazat, posunout,…prvek)  automaticky. My se nyní podíváme na zcela novou možnost – využítí Stylů zobrazení.

Číst dál: Styly zobrazení, jak je využívat