Provoz a operační systém

MicroStation a Windows 10

Krátká aktualita obsahující dobrou zprávu.

Uživatelé Windows jsou v posledních týdnech bombardovány silnou kampaní Microsoftu, aby přešli (zdarma - takové nabídce se těžko odolává, že?) na novou verzi - Windows 10 (dále jen W10). Nechci a nemohu zde uživatelům tento upgrade doporučovat, ani zakazovat. Pokusím se však pomoci s řešením problému:

Co se stane po přechodu na W10 s mými nainstalovanými Bentley produkty (MicroStation, PowerDraft, ap.), které mi doposavad na nižších Windows (Vista, 7, 8) fungovaly?

Otázka je to správná, protože aktuální verze všech dostupných základních Bentley produktů nejsou pro W10 certifikovány. A to může přinášet dílčí, nebo i zásadní problémy - podrobněji i s příklady je to popsáno v tomto článku.

Provedl jsem ve spolupráci s dlouholetým a velmi zkušeným uživatelem revizi situace, kdy MicroStation V8i SS3 je provozován s W10. Tento test dopadl dobře. Uživatel si pochvaloval, že (nejen) MicroStation V8I SS3 pracuje svižněji. A mně se nepodařilo najít (až na drobnou výjimku), jediný konfliktní stav typu: něco v MicroStationu nefunguje.

Ta drobnost spočívá v tom, že uživatel má otevřena dvě aplikační okna pro provoz MicroStationu, a při "přepínání" viditelnosti pohledů z jednoho okna do druhého se zpočátku tato akce nepovedla a MicroStation hlásil, že okno s pohledem nelze přemístit. Zkusili jsme nejdříve možnost 2 aplikačních oken v přednostních nastaveních zrušit a vzápětí povolit a akce (přesun okna s pohledem mezi aplikačními okny) už fungovala bez závad. Pravděpodobně se jednalo o typickou chvilkovou nevolnost -:)

Předpokládám, že podobně jako tento MicroStation se zachovají i ostatní Bentley produkty, které jsou certifikovány pro operační systém Windows 7 a 8. U starších verzí si tak jistý nejsem.

Pokud máte se spoluprací nějakého Bentley programu a W10 jiné, tj. neblahé zkušenosti, dejte o tom, prosím, vědět v diskusi.

 

 

Prosím zaregistrujte se pro psaní komentářů
  • Žádné komentáře