CAD Lexikon

Stará verze používá nový typ licence

Licenci, která běží na tzv. SELECTserveru (a je použitelná pro verze 8.9.xx.xx - tzv. XM - a vyšší), je možné přetvořit tak, aby ji využívali i starší verze MicroStationu/PowerDraftu (verze 8.5.xx.xx a nižší).

Tuto "degradaci licence" provede služba (aplikace) zvaná Gateway, která je součástí instalačního balíku programu Selectserver, ale je možné ji  na stránkách SelectServices On Line stáhnout i samostatně (naleznete ji pod sloganem "Gateway Only"). Není třeba si - pokud používáte hostovaný SelectServer - instalovat na firemním serveru  tuto "velkou SelectServer" službu. Stačí na každém klientském PC, kde bude provozována "stará" licence na nějaký Bentley produkt, nainstalovat  jen službu Gateway a spustit. Do "Gateway" je třeba zadat licenční kód stejně jako do každého "nového" (tj. 8.9.xx.xx a novějšího) produktu. Pro každý "starý" Bentley program je třeba vytvořit jeho licenční .LIC soubor s odkazem na službu Gateway. Podrobnosti se dočtete v "Gateway Nápovědě".

Vysvětlení: Stará licence je pro verzi 8.5, 8.1, 7.x popř. i starší a jedná se o licenční soubor (.LIC), který zajistí licenci pouze pro jeden určitý počítač, jehož název PC je v licenčním soubor .LIC explicitně uveden. 

{jcomments on}

Prosím zaregistrujte se pro psaní komentářů
  • Žádné komentáře