CAD Lexikon

Bentley SELECT licence, změna podmínek

SELECT zákazníky Bentley čeká (některé již 15. února 2018 , jiné později) významná změna v provozu všech Bentley produktů. Stručně řečeno: SELECT zákazník spustí Bentley program či aplikaci jen tehdy, pokud bude přihlášen/zapsán (Sign in) ve službě CONNECTION Client. V tomto článku nebudeme nijak tento krok hodnotit (vítat, odsuzovat, proklínat, atp.), zaměříme se pouze na technickou stránku věci: Co SELECT uživatel musí provést, aby mohl po 15. únoru s Bentley programy pracovat?

Číst dál: Bentley SELECT licence, změna podmínek

Vstupuji do SELECTu; nečeká mne nějaká nepříjemnost?

Uživatel je dlouholetý držitel obyčejné licence (popř. více licencí) na nějaký Bentley program a rozhodl se, že si k licenci (k licencím) přikoupí službu SELECT. Například proto, aby mohl začít používat nejnovější verzi kdysi dávno zakoupeného produktu. Při takovém nákupu služby SELECT  mohou nastat dvě typické situace, z nichž pro uživatele vyplynou nepříjemné zprávy.

Číst dál: Vstupuji do SELECTu; nečeká mne nějaká nepříjemnost?

Moje licence přestala fungovat...!

Níže popsaná situace se může přihodit uživateli Bentley produktů, který nemá zakoupenu službu SELECT. Vlastní jen obyčejnou licenci. Delší dobu s ní bez problému na svém PC pracuje, a tu náhle se mu začne při spouštění programu (MicroStation, PowerDraft, Bentley Map,...) objevovat hláška, že program není licencován.

Číst dál: Moje licence přestala fungovat...!

Stará verze používá nový typ licence

Licenci, která běží na tzv. SELECTserveru (a je použitelná pro verze 8.9.xx.xx - tzv. XM - a vyšší), je možné přetvořit tak, aby ji využívali i starší verze MicroStationu/PowerDraftu (verze 8.5.xx.xx a nižší).

Zaregistrujte se a přečtěte si více...

Proč už není možné používat domácí licence?

Snadná odpověď  - domácí licence už nejsou potřeba. Zbývá vysvětlit, jak je nahradit:

Zaregistrujte se a přečtěte si více...

Jak Bentley program správně licencovat

Tento článek vás seznámí se základními typy a možnostmi licence pro základní Bentley produkty, jedná se tedy o stručný úvod do problematiky, jak Bentley produkt správně licencovat a jaké možnosti uživatel má.

Číst dál: Jak Bentley program správně licencovat

Vše o vašich Bentley licencích

SELECT uživatel Bentley produktů se může (pomocí svého přístupového kódu na SelectServicesOnLine stránky - SSoL) kdykoliv podívat, jak jsou jeho Bentley licence používány a využívány.

Zaregistrujte se a přečtěte si více...

Nadměrné používání licencí (tzv. Overusage)

Uživatel Bentley programů, který si zakoupil službu Bentley SELECT (podrobný popis), má oproti obyčejným uživatelům, několik výhod a bonusů. Jedním z nich je tzv. princip "Truth Licencing": Uživatelovy licence na Bentley programy jsou automaticky přenositelné. Uživatel může mít zakoupený Bentley program nainstalován na více počítačích a může ho střídavě používat (např. v práci, doma, na notebooku,...) se stále stejnou, jedinou, avšak "lítací" licencí. Tuto licenci není třeba vypůjčovat a vracet, jak by to musel dělat uživatel bez služby Bentley SELECT. 

Číst dál: Nadměrné používání licencí (tzv. Overusage)

SELECT: prekračovanie licencií - ako to vlastne je ?

Zásady, podľa ktorých sa určuje prekročenie počtu licencií (vlastnými slovami) :

Číst dál: SELECT: prekračovanie licencií - ako to vlastne je ?

Překračování licencí - změna podmínek

Před dvěma lety (jaro 2014) firmy Bentley zavedla nový způsob kontroly, zda SELECT zákazníci nepřekračují při používání Bentley produktů zakoupený (předplacený) počet licencí. Podrobně je tato novinka probrána a diskutována v tomto článku a v navazujícím článku.

Číst dál: Překračování licencí - změna podmínek