Správa licencí a Bentley SELECT

PowerDraft bude ukončen

Firma Bentley se rozhodla, že už nadále nebude podporovat jeden ze svých stěžejních produktů - MicroStation PowerDraft. S tímto rozhodnutím můžeme nesouhlasit, můžeme proti tomu protestovat, ale to je zatím všechno, co se s tím dá dělat...

Číst dál: PowerDraft bude ukončen

Změna v licencování

K 1. červnu 2021 provedli Bentley dlouho ohlašovanou a několikrát odkládanou změnu v technologii, jak Bentley Licenční Server (BLS) přiděluje a zprovozňuje licence Bentley aplikací jednotlivým uživatelům. To nejdůležitější řekněme hned na začátku článku. Změna je to užitečná jak pro Bentley, tak i pro uživatele, nicméně některým uživatelům to může přinést určité, avšak snadno odstranitelné potíže.

Číst dál: Změna v licencování

Bentley něco důležitého ukončují

Na přelomu roku 2019/2020 rozeslali Bentley, nejdříve v angličtině, a pak i v podivné češtině svým uživatelům email s titulem: "Důležité oznámení: SELECTserver, desktopové aplikace a politika podpory společnosti Bentley".

Číst dál: Bentley něco důležitého ukončují

Nový CONNECT Licensing

CONNECT Licensing je nový licenční model Bentley, který poskytuje vyšší bezpečnost a optimalizuje používání produktů podle pravidel Bentley SELECT Subscriptions.

Číst dál: Nový CONNECT Licensing

CONNECTION Client - zdroje informácií

Zoznam odkazov na informácie k téme nového systému registrácie, inštalácii a používaniu aplikácie CONNECTION Client.

Číst dál: CONNECTION Client - zdroje informácií

CONNECTION Client - instalace

Rýchly postup kde nájsť inštaláciu aplikácie CONNECTION Client pre podporu nového licencovania Bentley. Podmienkou je existencia Vášho účtu na portáli Bentley SELECT services (connect.bentley.com).

Číst dál: CONNECTION Client - instalace

Bentley SELECT - licencovanie produktov

Nový systém licencovania desktop produktov Bentley Systems bude naviazaný na osobu používateľa. Hovoríme o používateľoch u zákazníkov, ktorí majú aktívnu zmluvu Bentley Select vo verzii CONNECT Edition (aktuálne všetky aktívne Selecty).

Číst dál: Bentley SELECT - licencovanie produktov

Bentley SELECT licence, změna podmínek

SELECT zákazníky Bentley čeká (některé již 15. února 2018 , jiné později) významná změna v provozu všech Bentley produktů. Stručně řečeno: SELECT zákazník spustí Bentley program či aplikaci jen tehdy, pokud bude přihlášen/zapsán (Sign in) ve službě CONNECTION Client. V tomto článku nebudeme nijak tento krok hodnotit (vítat, odsuzovat, proklínat, atp.), zaměříme se pouze na technickou stránku věci: Co SELECT uživatel musí provést, aby mohl po 15. únoru s Bentley programy pracovat?

Číst dál: Bentley SELECT licence, změna podmínek

Vstupuji do SELECTu; nečeká mne nějaká nepříjemnost?

Uživatel je dlouholetý držitel obyčejné licence (popř. více licencí) na nějaký Bentley program a rozhodl se, že si k licenci (k licencím) přikoupí službu SELECT. Například proto, aby mohl začít používat nejnovější verzi kdysi dávno zakoupeného produktu. Při takovém nákupu služby SELECT  mohou nastat dvě typické situace, z nichž pro uživatele vyplynou nepříjemné zprávy.

Číst dál: Vstupuji do SELECTu; nečeká mne nějaká nepříjemnost?

Prekračovanie licencií - zmena podmienok - pokračovanie

Zmena licencovania je dobrou správou pre používateľov. 10 min interval prinesie reálnejšie vyhodnotenie licencií. Treba len pripomenúť, že dnes je každé - a teda aj prvé - prekročenie limitu brané ako dôvod na spoplatnenie prekročenia počtu licencií (tzv. QTL faktúra).

Číst dál: Prekračovanie licencií - zmena podmienok - pokračovanie