Provoz a operační systém

Hromadná instalace verze CONNECT

Pro řadu produktů CONNECT (nejen pro MicroStation a PowerDraft) připravili Bentley - pochopitelně ve spolupráci s "nadřízenou" firmou Microsoft - nový typ instalačního programu. V posledních verzích je instalační postup vylepšen tím, že instalační sada má nikoliv několik GB dat, ale pouze několik MB dat, a vše pro instalaci potřebné se stahuje on-line z jakéhosi Bentley web úložiště.

Číst dál: Hromadná instalace verze CONNECT

Image nasazení systému (SS3)

Pod tímto záhadným názvem uvádí Bentley nový způsob instalace (všech) svých produktů ve verzi (SELECTSeries 3). Instalační skript prodělal pro verzi SS3 řadu drobných, i když důležiitých změn - např. již není nutné ručně instalovat tzv. Prerequisite Pack, instalátor MicroStationu (nebo jiného Bentley produktu) si sám nalezne, co "v PC" chybí, stáhne vše potřebné z internetu a doinstaluje to.

Číst dál: Image nasazení systému (SS3)

Spuštění MicroStationu/PowerDraftu s určitým uživatelem

Klasické spouštění MicroStationu/PowerDraftu/Navigatoru/Bentley View pomocí ikony na ploše (nebo na liště,...) je možné obohatit (zkomplikovat, vylepšit,...) pomocí speciálních parametrů v příkazové řádce.

Číst dál: Spuštění MicroStationu/PowerDraftu s určitým uživatelem

Vysoké zabezpečení

Po instalaci MicroStationu/PowerDraftu se v posledních verzích objevuje na ploše nebo ve Windows nabídce Start nová ikona, která také spustí MicroStation/PowerDraft, avšak v jakémsi podivném režimu, který se jmenuje Vysoké zabezpečení - anglický termín je High Security. K čemu tento režim je? Proč byl přidán k "obyčejnému" spouštění MicroStationu/PowerDraftu? Může se to hodit i mně?

Číst dál: Vysoké zabezpečení

MicroStation a Linux

Bývaly doby, kdy MicroStation mohl být provozován na mnoha platformách a operačních systémech - byly to doby (polovina 90.let) kdy Windows ještě nezvítězily, a tak firmy Intergraph (do roku 1994) a Bentley (od roku 1995) držely MicroStation v různých operčních systémech, a tak ho mohli uživatelé používat nejen na Windows, ale i pod DOSem. MicroStation svižně běhal na různých UNIXových stanicích (a že to byly úžasné stroje - tehdy s neuvěřitelnými 64 MB RAM paměti wink): Sun, Silicon Graphics, Intergraph...

Číst dál: MicroStation a Linux